Apple iOS 13 için sunduğu en yeni özellikler

Apple, önümüzdeki Haziran ayında gerçekleştireceği WWDC 2019 etkinliğinde yeni mobil işletim sistemi
iOS 13‘ü ilk kez dünyayla paylaşacak. Eylül ayı içinde de yeni iPhone’ların duyurulmasıyla birlikte yüklenebilir hale gelecek.

Pekala yeni Apple iOS sürümü ile neler değişecek?

iOS 13 ile birlikte ilk dikkat çeken yeniliklerden ilki gece modu olacak. Uzun zamandır iPhone sahiplerinin beklediği bu özellik sayesinde kullanıcıların gözü hem daha az yorulacak hem de batarya tasarrufu olacağından batarya ömrü konusunda kullanıcıların sıkıntıları bir nebze daha giderilmiş olabilecek.

iOS 13 sürümü ile gelecek bir diğer yenilik ise çoklu pencere desteği. Kullanıcı aynı anda birden fazla uygulamayı tek ekranda görüntüleme imkanına kavuşacak. Özellikle iPad sahipleri için hayli önemli ve gerekli özellik olacak.

Mevcut kullanımda olan Geri Alma özelliği de değişecek. Şu an iPhone ve iPad‘lerde geri alma işlemini yapabilmek için cihazınızı sallamanız gerekiyor. iOS 13‘ü yüklemenizle birlikte ise tek yapmanız gereken üç parmağınızla ekranı sola kaydırmak.

Mail uygulaması da yeniliklerden nasibini alacak. Güncellenmiş Mail uygulaması gelen mesajları kategorilere ayırabilecek. Örneğin alacaklar,borçlar, pazarlamalar, gezilerim, önemli olmayanlar vb. kategoriler altında gelen mesajlarınız toplanacaklar. Ayrıca sonra oku seçeneği de eklenecek.

iOS 13 her Apple cihazına da yüklenemeyecek. Apple henüz bu konuda tam bir açıklama yapmasa da, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleri dahil eski iPhone modelleri iOS 13 ile uyumlu olmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir