Paylaş

Korku gerilim türünün en iyi oyunlarından biri olan Dead Space serisi, bundan yaklaşık 6 yıl önce yayınlanan Dead Space 3‘ün ardından sessizliğe gömüldü.

EA çatısı altındaki yapımcı firma Visceral Games, Electronic Arts’ın aldığı ani bir karar sonrasında kapatıldı. EA daha çok büyük çaplı oyunlara yönelmeye başladı. Dead Space 3’ün gerilim unsurlarından uzaklaşıp aksiyon temelli vasat bir oyun olması, oyuncuları Dead Space markasından hızla uzaklaştırmıştı. Beklenen satışlar da gerçekleşmeyince EA, Visceral Games’in fişini çekti. Ancak ilk Dead Space oyunun  yapımcısı Glen Schofield, Dead Space’i unutmuş değil.

Glen Schofield, “Eğer bir gün Dead Space’in devam oyunu yapmam mümkün olursa kesinlikle, Dead Space 2 ve Dead Space 3’ün hikayelerini devam ettirmem dedi. Hikaye çok karmaşıklaştığından bunu yapmak istemem diyen, Glen Schofield, multiplayer ve ortaklaşa oyun modlarına da sıcak baktığını da sözlerine ekledi. Dead Space 4 günün birinde mümkün olur mu olmaz mı bilemiyoruz. Ancak Schofield’ın devam oyunu ile ilgili ilginç fikirleri olduğu kesin.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here