Denizli’de Mavi Balina şüphesi!!

Birbirinden yararlı bilgilerin yer aldığı internet, kimi zaman oldukça güvensiz bir yer haline geliyor. Özellikle küçük yaştaki çocuklar için tehlike daha fazla oluyor. Kötü niyetli insanlar tarafından geliştirilen oyunlar, küçük çocukları doğrudan hedef alıyor. Bu konuda akla ilk gelen oyun Mavi Balina. Şimdiye kadar hem ülkemizde hem de dünyada çok sayıda çocuğun hayatına mâl olan oyun, bu kez Denizli’de karşımıza çıktı.

Mavi Balina, Denizli’de ortaya çıktı!

Okuldan kaçarak internet kafeye giden 11 yaşındaki ortaokul öğrencisi Enes K.’nın cansız bedeni bir inşaatta bulundu. İlk belirlemelerde intihar ettiği söylenen gencin, Mavi Balina oynadığı söyleniyor. Tüm oklar bu tehlikeli oyunu gösterse de intiharın sebebi henüz kesin olarak belirlenmiş değil. Ancak, kendini astığı söylenen Enes, için başka bir ihtimal yok gibi duruyor.

Küçük Enes’in son bir aydır sık sık internet kafeye giderek online oyunlar oynadığı söyleniyor. Sürekli olarak aynı bilgisayarda oyun oynayan Enes’in ardından internet kafedeki bilgisayarların hard diskine de incelenmek üzere el konuldu.

Enes’in daha önce de benzer bir girişimde bulunduğu ortaya çıktı.

1 thought on “Denizli’de Mavi Balina şüphesi!!

  1. Bu kirli ve tehlikeli oyun söylemesi zor ama daha ne kadar can yakacak acaba? Temennim çocukları Allah korusun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir