Displai Homes: AR Uygulaması ile Boş Arazide Kendi Evimizi Tasarla

Displai Homes isimli uygulama ile boş bir arazide gerçek oranlarda ev tasarlayabilir ve evin içinde gezebilirsiniz.

Avusturalya merkezli bir şirket olan Third Aurora’nın yeni uygulaması Displai Homes ile artırılmış gerçeklik kullanarak evlerin gerçek oranlarda gösterimi yapılabiliyor.  Ayrıca bulunduğunuz yerden farklı tasarımcıların tasarladığı yapıları gezebiliyorsunuz ve gezdiğiniz evdeki mutfak ile salon arasının kaç adım uzaklıkta olduğunu bile sayabiliyorsunuz. Bunları yapabilmeniz için ihtiyacınız olan tek şey bir akıllı telefon.

Uygulamaya etrafınızdaki boş arsayı göstererek başlıyoruz. Ve ardından ev modeli ekleyerek başlıyorsunuz. Daha sonra bu eve mobilyalar yerleştirebilir, içinde veya dışında gezebilirsiniz. Bir pencereyi açıp sokağın bu evden nasıl görüneceğine dahi bakabilirsiniz.

Uygulama göze pek gerçekçi gelmese de geliştirilmesi durumunda oldukça yararlı olabilir. Ayrıca uygulama bulunduğunuz yerde bir ev olsa nasıl görüneceğine dair bir fikir edinmeniz için gayet yeterli. Temel düzeydeki ışık ve gölgeler, evin üç boyutlu görünmesine yardımcı oluyor. Bu basit gölgelendirme sayesinde uygulama, neredeyse tüm telefonlarda kullanılabilirlik sağlıyor.

 

1 thought on “Displai Homes: AR Uygulaması ile Boş Arazide Kendi Evimizi Tasarla

  1. Çok güzel bir uygulama.. Nereye ne yakışacağını onceden görüp sonrasında pişmanlık yaşamayız program sahesinde 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir