Paylaş

İnternetin en büyüğü Google’ın Gmail, Drive ve Maps uygulamalarında bağlantı sorunu yaşanıyor. Avusturalya, ABD, Avrupa ve Asya’da kullanıcılar Google’a bağlı Gmail, Google Maps ve Google Drive uygulamalarına bağlantı sorunu yaşadı.

Aralarında en önemlisi de Gmail’in çökmesi!

Dünya’nın birçok bölgesinde kullanıcılar, Gmail üzerinden mail gönderme ve alma sorunuyla karşılaştıklarını, Google Maps’de de “sokak görünümü” özelliğinin çalışmadığını söyledi.

Google’dan konuyla ilgili yapılan ilk açıklamada, “Gmail’de karşılaşılan sorunu inceliyoruz. Bu konu hakkında yakında bilgi vereceğiz. Söz konusu hatadan etkilenen kullanıcıların Gmail’e erişebildiklerini fakat hata mesajları, uzun bekleme süreleri ve beklenmeyen sorunlarla karşılaştıklarını görüyoruz” denildi.

Google’dan yapılan açıklamada söz konusu sorunların yapılan çalışmalarda sonra çözüldüğü duyuruldu. Ancak Gmail’de görülen sorunların çözüldüğü belirtilirken, Google Maps ve Google Drive’da görülen sorunların düzeltilmesi ile ilgili bir bilgi verilmedi.

2 YORUMLAR

  1. Özellikle işyerlerinde çalışan insanlar için mail çok önemli bir konu. Bu işlerin aksamasına hatta yürütülememesine bile neden olabilir. Haritalar olmazsa da kişi yönünü, yerini bulamaz.

  2. Bu olaylardan sonra google uykuda olab giriş yapılmayan hesaplarını siliyor. Uygulamalara girilebilicek fakat maile girilmiyecek. Bence güzel oldu heryerde kullandığımız birşey daha dikkatli olunması gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here