Uzmanlar doğru nefes egzersizleriyle vücutta fizyolojik dengenin sağlanabileceğine işaret ederek, kızgınlık, kaygı gibi psikolojik nedenli baş ağrılarında doğru nefes teknikleri ile sakinleşme sağlanabileceğine belirterek doğru nefes almanın duygusal, zihinsel,fiziksel ve psikolojik açıdan sayılamayacak kadar çok faydasının bulunduğuna dikkat çekiyorlar.Google’de hem kullanıcı bağlılığını artırmak hem de kullanıcılarına fayda sağlamak amacıyla bu konuda faydalı bir hizmet sundu.

Google : Nefes Egzersizleri

Google arama sonuçlarına yeni bir hizmet daha eklendi.Bu yeni arama sonucunda, kullanıcılara derin bir nefes alıp-vermeleri için 1 dakika zaman ayırmaları isteniyor.

Bu özelliği denemek için Google’da “nefes egzersizleri” veya “derin nefes alma” şeklinde arama yapabilir veya terimlerin üzerlerine tıklayabilirsiniz.

Google : 1 Dakikalık Nefes

Google tarafından sunulan hizmet sayesinde 1 dakikalık nefes egzersizi, kullanıcılara 1 dakika boyunca yavaşça nefes alıp vermeye teşvik ediyor.

Nefes Egzersizinin ekran görüntüleri şu şekilde;

Google’ın bu nefes alıp-verme egzersizi, Apple Watch’ın günlük nefes hatırlatıcısı ile kullanıcılara sağladığı hizmetle hemen hemen aynı işlevi görüyor.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hem şirketler kullanıcılarının kendi ürünlerini daha çok kullanarak marka bağımlılığı oluşturmak istemeleri hem de kullanıcılarını düşünmeye başlayan şirket sayısının artmasını da doğru olarak etkilemektedir.

Gün içinde özellikle enerjinizin düştüğünü hissettiğinizde, konsantrasyonunuz azaldığında derin nefesler alıp vermeniz hemen toparlanmanızı sağlayacaktır.Bunun içinde “nefes egzerszileri” size yardımcı olacaktır.

Sağlıcakla kalın…

 

 

 

 

 

 

1 thought on “Google’dan “Nefes” Aldıran Harika Bir Hizmet

  1. Tabiki temiz oksijen insanlara iyi hissettirir. Kanun böyle, ciğerlerimiz için bu gerekli. O yüzden ağaçlarımızı korumalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir