Netflix Ve Amex Kullanıcıları İçin Kimlik Avcıları İş Başında

Microsoft’un Windows Defender güvenlik istihbarat ekibindeki siber güvenlik uzmanları, bu hafta iki tane yeni e-posta tabanlı kimlik avı kampanyası keşfettiklerini bildirdi. Biri Amex (American Express) kullanıcılarını hedeflerken, diğeri Netflix müşterilerini hedefliyor. Her iki kampanyanın da iyi hazırlanmış, belirleyici ve yasal logolarını ve hatta ilgili şirketin kendi web sitelerinde doldurulan formları bile çok yakın şekilde taklit ediyor.

Bu kampanyaların aynı grup tarafından düzenlenip düzenlenmediği belli değil, ama her biri geçen hafta sonu başlatıldı ve her biri geniş bir ağ oluşturdu. Windows Defender Intelligence ekib tüm bilgisayar kullanıcılarına, bilhassa önümüzdeki günlerde ve haftalarda uyanık davranmalarını tavsiye etti.

Kimlik Avı saldırıları sadece sofistikasyon değil, aynı zamanda frekansta da artmıştır. Kimlik Avı e-posta alıcılarının yüzde 20’sinden fazlası, mesajların meşru olduğuna ikna edilmiş ve yönlendirme bağlantılarına tıkılamışlar. Microsoft’un güvenlik uzmanlarına göre, geçen yıl bu tür saldırılarda yüzde 250 artış olduğunu belirtti.

Phishers Bait Hooks for Netflix, Amex Users

 

Cybersecurity experts at Microsoft’s Windows Defender Security Intelligence Team this week reported their discovery of two new email-based phishing campaigns. One targets Amex (American Express) users while the other targets Netflix customers. Both campaigns reportedly are very well-crafted, featuring legitimate logos and even fill-in forms that closely mimic those on the respective company’s own websites.

It isn’t clear if these campaigns are being orchestrated by the same group, but each was launched last weekend, and each cast a wide net. The Windows Defender Intelligence Team has advised all computer users to be especially vigilant in the coming days and weeks.

Phishing attacks have increased not only in sophistication, but also in frequency. Upwards of 20 percent of phishing email recipients were convinced that the messages were legitimate and clicked on the redirecting links, according to Microsoft’s security experts, who noted there was a 250 percent increase in such attacks last year.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir