Sharp’tan ekranı dikey katlanabilen telefon

Samsung ve Huawei’nin ardından Sharp, ekranı dikey katlanabilen telefonunun ilk görüntülerini paylaştı.

Samsung’un Galaxy Fold modelini duyurmasıyla ilk kez tanık olduğumuz ekranı katlanabilen telefonlara hemen günler sonra Huawei de kendi ürünü Huawei Mate X ile karşılık vermiş ve bu iki cihaz Barselona‘da gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılmıştı. Ekranları ortadan ikiye katlanabilen bu telefonların maliyeti yüksek olduğu için de fiyatları 2000 dolar seviyelerinden başlıyor.

Teknoloji üreticilerinden Sharp da ekranı katlanan telefon pazarına katılmaya hazırlanıyor. Ancak bu telefonu Samsung ve Huawei’nin duyurduğu modellerden bir farkı var. Galaxy Fold ve Huawei Mate X kitap gibi katlanırken, Sharp’ın henüz prototip aşamasında olan telefonu ise dikey olarak katlanıyor.

6.18 inç’lik bir ekrana sahip olan ve bu sayede 1440×3040 piksel ekran çözünürlüğüne ulaşan telefon, AMOLED ekran teknolojisini kullanıyor. Ekranı 300 bin kez katlanabilen Sharp’ın bu yeni prototip telefonuyla birlikte esnek ekranlı cihazlar arasındaki savaş daha da kızışacak gibi görünüyor.

2 thoughts on “Sharp’tan ekranı dikey katlanabilen telefon

  1. Ben bu katlanabilir telefonu dizüstü bilgisayara benzettim. Yerde kalan kısmı klavye olur, üst kısmı ekran. İnsanlar ayrıcalıklı bir telefonum olsun diye bu parayı da verirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir