Skype, Grup Sohbetlerindeki Katılımcı Sayısını 2 Katına Çıkardı!

Skype uygulamalarına yeni gelen güncellemeyle birlikte sohbetlere eklenebilecek kişi sayısını iki katına çıkararak 50 yaptı.

Güncellemeden önce Skype‘ın görüntülü ya da sesli grup sohbetlerindeki kişi sınırı 25 idi. Bugün yayınlanan yeni güncellemeyle birlikte Apple FaceTime’a da meydan okumuş oldu. Ve FaceTime’ın 32 kişilik grup sohbeti sınırını geçerek katılımcı sayısını 50’ye çıkardı. Güncellemeyle gelen diğer özellikse, grup sohbetlerinde çaldırma yerine bildirimlerin varsayılan hale gelmesi. Bir grup sohbeti başlatıldığında normalde herkesin Skype uygulaması çalmaya başlardı. Durum artık değişti ve herkes konuşmaya katılması için bir bildirime tıklayacak. Bu bildirim tıpkı bir mesaj gibi ses çıkaracak ve sohbet yöneticisi isterse kişilerden seçtiklerini çaldırabilecek.

Microsoft tarafından yayınlanan güncelleme notu ise şu şekilde:

“Bugünden itibaren Skype‘ın sesli veya görüntülü grup sohbetlerindeki kişi sınırı iki katına çıkarıldı. Sohbetlerdeki katılımcı sayısının artırılmasıyla birlikte bildirimlerde de bazı değişiklikler yaptık. Artık grup üyelerinin sohbete katılmasını sağlamak için özel bir bildirim gönderebileceksiniz. Zil sesi şeklinde gönderilen bu bildirimler aynı anda 25 katılımcıya ulaşabilir.”

 

1 thought on “Skype, Grup Sohbetlerindeki Katılımcı Sayısını 2 Katına Çıkardı!

  1. Rakiplerden önde olmak için onların da ne yaptığını bilmek lazım. Daha çok kazanmak için bu gerekli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir